
Svendheim: – Ekstra spesielt å score foran alle supporterne
Tomine Svendheim reddet ett poeng for Brann mot Røa med en sen utligning. Her deler hun sine tanker om kampen, scoringen mot Barcelona i Champions League og viktigheten av tre poeng i morgendagens oppgjør mot Stabæk. A-lag kvinner
Den 15. mai lå alt til rette for å tjuvstarte nasjonaldagsfeiringen i Bergen da Brann tok imot Røa på Stadion, men gjestene ville det annerledes. Mari Nyhagen sendte Røa opp i ledelsen like etter pause, og Brann slet med å svare. Det var helt til det 79. minutt. Da fyrte innbytter Tomine Svendheim av et skudd og utlignet til 1–1, og sørget for at i det minste ett poeng ble igjen i Bergen.
– Det er alltid gøy å score, og ekstra spesielt å gjøre det på Stadion foran alle supporterne som heier hele kampen ut. Det var deilig å få sikret ett poeng, selv om vi gjerne skulle hatt tre, sier Svendheim om scoringen.
Forrige mål hun scorte, var mot ingen andre enn Barcelona i Champions League-kvartfinalen. Lørdag 25. mai spilles finalen, og 18-åringen tror det blir et jevnt oppgjør. Men før hun skal se den, skal det spilles kamp mot Stabæk på Stadion kl. 15.00. Billetter kjøper du her.
– Vi trenger tre poeng nå i hver eneste kamp, så det er viktig å få satt inn målene og vinne den kampen, sier hun.
Mer om morgendagens kamp og hvordan det var å score både mot Røa og Barcelona, hører du i videointervjuet under.
Vises ikke videoen over, kan du se den direkte på vår YouTube-kanal her.